Menu

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

27.2.2018 - Muži
Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

Muži a ženy jsou si sice rovni, ale rozhodně nejsou stejní. Určitě jste si na téma opačného pohlaví nejednou řekli, že to snad ani není člověk, ale úplný mimozemšťan.
romantická procházka
Na začátku vztahu odlišnost tolik nevadí. Muž a žena jsou samo sebou natolik fascinovaní, funguje chemie, funguje zákon novosti, takže on i ona jsou přesvědčeni, že našli toho nejlepšího partnera na světě. Ale dříve či později se komunikace dostane do slepé uličky. I když se třeba oba snaží a komunikují spolu, rozhovory připomínají ono proslulé on o koze a ona o voze.
Z toho, že muži a ženy jsou sami sobě vzájemně mimozemšťany, vycházel také americký psycholog dr. John Gray, který se zaměřuje na problematiku partnerských vztahů a na problémy v komunikaci.
muž a žena
 

Světový bestseller

John Gray je autorem světového bestselleru, Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše. Kdysi za dávných časů se Marťané a Venušanky setkali, zamilovali se do sebe a navázali šťastné vztahy, protože uznávali a akceptovali odlišnosti. Potom ovšem přišli na Zem a nastal problém. Marťané a Venušanky totiž zapomněli, že pocházejí z různých planet a z různých světu. Samozřejmě se jedná o metaforu, kterou psycholog vysvětluje konflikty mezi muži a ženami a ukazuje, jak se odlišnosti mezi mužem a ženou mohou projevovat a bránit navazování milostných vztahů, které fungují dlouhodobě.
neobvyklá svatba
Na základě svých profesních zkušeností se autor snaží radit, jak neutralizovat rozdíly ve způsobu dialogu, citových potřebách, odlišných modelech chování a docílit vzájemného porozumění a symbiózy mezi partnery. Jedná se o neocenitelný návod pro ty, kterým záleží na tom, aby navázali hlubší a uspokojivé vztahy.
Úspěch knihy byl natolik celosvětový a mimořádný, že dr. John Gray na něj navázal a napsal na téma Marťanů a Venušanek celou řadu dalších titulů, z nichž mnohé vyšly také v češtině.

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše
4 (80%)3